Dělnická strana ohrožuje demokracii – vláda se jí pokouší již podruhé zakázat

Vláda se pokusí prosadit zákat Dělnické strany
Dnes by se mělo v Brně konat jednání nejvyššího správního soudu České republiky, kde se bude rozhodovat o zákazu Dělnické strany. Podle názoru vlády České republiky tato strana ohrožuje demokracii, a proto by chtěla prosadit její rozpuštění. Je to již druhý pokus, ten první nevyšel a soudci jej zamítli pro nedostatek důkazů. Tentokrát si vláda vzala na pomoc Tomáše Sokola což je jeden z nejslavnějších českých advokátů – proslavil se mimo jiné zastupováním Radovana Krejčíře
Nový návrh poukazuje na to, že Dělnická strana prosazuje nenávist vůči Romům, imigrantům a homosexuálům. Dělnická strana je údajně krajně pravicového zaměření a neustále se snaží vyvolávat napětí a nepokoje. Celý návrh má vice než sto stránek a devadesát příloh. Proti advokátu Sokolovi by měl dělnickou stranu hájit její předseda Tomáš Vandas. Očekává se také, že na podporu dělnické strany se před budovou nejvyššího soudu v Brně sejdou i její příznivci, policie je v pohotovosti aby zabránila případným výtržnostem.
Dělnická strana vznikla z bývalé Republikánské mládeže Miroslava Sládka, který se „proslavil“ svými vystoupeními v parlamentu a veřejnými urážkami všeho a všech. Dělnická strana vzniká v roce 2003 a v roce 2009 měla údajně 600 aktivních členů. Skupina jejích fanoušků sympatizantů a potencionálních voličů je ale mnohem širší.
Dělnická strana se proslavila incidenty, které se odehrály například v Litvínově na sídlišti Janov. Tady se 18. Října se 2008 střetlo přibližně 300 radikálů s policisty. Celá akce skončila se zraněním tří policistů a jednoho radikála.