Apple iPad, Apple iPhone, Apple Mac – kde bere Apple svoje zisky?

Apple iPad cena

Apple iPad cena

Firma Apple, která nedávno uvedla na trh svůj nejnovější produkt tablet Apple iPad je jednou z nejúspěšnějších počítačových firem v současnosti.  Je to také firma, která dokáže vzbuzovat emoce. Většina lidí má na Apple svůj pevně daný názor. Buď jej milují, nebo nenávidí, ale zpravidla nic mezi tím. Apple je jednoznačně fenomén a tato firma dělá vše, aby tyto emoce při každé možné příležitosti přiživila, což bylo možné vidět i při uvedení tabletu Apple iPad.

Kde se berou zisky Apple?

Pokud Vás někdy napadlo přemýšlet co je vlastně nejúspěšnějším produktem firmy Apple, jestli to je Apple iPhone nebo jejich tradiční počítače Mac či nově objevené trhy jako iTunes či jiné, můžete se podívat na následující graf, která zobrazuje příjmy a podíl jednotlivých divizí firmy Apple na celkových příjmech.

V grafu je jasně vidět že více než 40% příjmů společnosti Apple představují mobilní telefony iPhone. Přitom to je příjem, který ještě před několika lety neexistoval. Je tedy vidět že sázka na mobilní telefony se jednoznačně vyplatila. V grafu je také vidět že za poslední rok vzrostly příjmy firmy Apple o 124%, je otázka co s příjmy firmy udělá nově uvedený produkt Apple i Pad. Jeho prodeje provázejí samé fantastické zprávy o stovkách tisíc kusů prodaných během několika prvních dní, a zájem nakupujících neutuchá. Vzhledem k tomu že podobně jako u Apple iPhone ani  cena Apple iPad není zrovna lidová a Apple má tak na prodaných výrobcích vysoký profit, dá se čekat, že v následujícím čtvrtletí porostou příjmy firmy Apple ještě výše.

Za těmito příjmy stojí především skvěle zvládnutý marketing.  Velice zajímavý pohled na marketingové hry firmy Apple nedávno publikoval Michal Rybka na serveru PCTuning: Úvaha: Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *